Kursy walut
Data:
Sym. Jed. Dewizy Pieniądze
Skup Sprz. Skup Sprz.
WIBOR
Średni WIBOR 1M: 4,75%
Średni WIBOR 3M: 5,48%
Średni 6M:

BANKI SPÓŁDZIELCZE W XXII WIEKU!

 

 W Warszawie przy ul. Płockiej, w oddziale Banku Polskiej  Spółdzielczości S.A., stanął pierwszy w Polsce bankomat wykorzystujący technologię uwierzytelniania biometrycznego Finger Vein, opartą na analizie indywidualnego układu naczyń krwionośych w palcu. Technologię Finger Vein opracowała japońska firma Hitachi, twórcą bankomatu jest Wincor Nixdorf.

 Podczas konferencji prasowej, którą z tej okazji wspólnie zorganizowali: Bank Polskiej Spółdzielczości i firmy Wincor Nixdorf oraz Hitachi dziennikarze mogli dowiedzieć się więcej na temat innowacyjnej technologii.

 - „Wykorzystanie biometrii naczyń krwionośnych palca jako systemu uwierzytelniającego w bankomacie to przełom w bankowości na skalę Europy. Ta innowacyjna technologia to przyszłość dlatego wspólnie z partnerami, firmą Wincor i Hitachi zdecydowaliśmy się na wprowadzenie biometrii”  – mówi Mirosław Potulski, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Dotychczas technologia ta była powszechnie stosowana w krajach azjatyckich, przede wszystkim w Japonii.

 W spotkaniu uczestniczył prof. dr hab. Remigiusz Kaszubski, Dyrektor w Związku Banków Polskich, który na wstępie zaznaczył, że wielką przyjemnością jest dla niego fakt, że wspólnie z Bankiem BPS, udało się wdrożyć ten innowacyjny bankomat- „Bardzo się cieszę, że bankowość spółdzielcza jako pierwsza zdecydowała się na wdrożenie technologii biometrii, oznacza to, ze banki spółdzielcze wkroczyły nie w XXI ale w XXII wiek w tym zakresie”.

 Finger Vein jest jedynym systemem biometrycznej identyfikacji, która używa cech ludzkich znajdujących się wewnątrz ciała i niewidocznych na zewnątrz. Jest więc nową generacją biometrii, która jest odporna na próby falsyfikacji i kradzieży tożsamości, powoduje to, że technologia jest obecnie najbardziej zaawansowanym i najbezpieczniejszym sposobem uwierzytelniania na świecie.

Spośród biometrycznych technologii uwierzytelniających, analizujących tak indywidualne wyróżniki jak odcisk palca, tęczówkę oka, budowę twarzy czy układ naczyń krwionośnych, to właśnie Finger Vein charakteryzuje się zdecydowanie największą niezawodnością i bezpieczeństwem. – „Pozyskanych w ten sposób danych w żaden sposób nie da się pobrać bez wiedzy użytkownika, co zarzucano innym technologiom biometrycznym, takim jak biometria odcisku palca lub kształtu twarzy. Co więcej układ naczyń krwionośnych w palcu jest niepowtarzalny nawet u bliżniaków” – mówi Tadeusz Woszczyński, Dyrektor Pionu Rozwiązań Bezpieczeństwa IT w Hitachi Europe w Polsce. – „Technologia oparta na analizie indywidualnego układu żył w palcach pozwala użytkownikom więc zachować prywatność, a to stanowi istotny argument w dyskusjach o masowych wdrożeniach biometrii w bankowości” – dodaje Woszczyński.

 Adam Matyaszek, Dyrektor Pionu Banking, Wincor Nixdorf Sp. z o.o. wyraził wielką radość z faktu, że pierwszy europejski bankomat z wykorzystaniem technologii Finger Vein stanął właśnie w Banku BPS, „Współpracę z sektorem bankowości spółdzielczej rozpoczęliśmy 12 lat temu, jednym z głównych atutów współpracy jest szybkość podejmowania decyzji i otwartość na nowe rozwiązania”.

 Po zakończeniu wypowiedzi wszystkich prelegentów, nastąpiła prezentacja technologii zastosowanej w bankomacie. Każdy z gości mógł zobaczyć w jaki sposób następuje skanowanie żył oraz wypłacić pieniądze z bankomatu przy użyciu technologii Finger Vein.

 


www.bankbps.pl

 

Newsletter
Wydrukowane z: http://bsbuskozdroj.pl/banki-spoldzielcze-w-xxii-wieku.html